EQA - Prvá jazdaKráľovná KIA SorentoMercedes-Benz Triedy E Octavia RSRally KucherenkoHore bezEvolúciaRocknRollaCUPRA PortfolioMercedes-Benz GLE CoupéShooting Brake 2Avantissimo!Shooting BrakeSEAT Tarraco FRPiaty elementAudi A6 PHEVRaptor AirlinesE-lienBMW X7 Mustang a Marilyn
Úvod / Auto/Moto / Pohľad z Venuše / Honda CR-V - Trávovrah

Honda CR-V - Trávovrah

S Hondou CR-V sa mi viažu veľké sympatie. Staršiu verziu, tzv.obojživelník (moja definícia auta podľa profilu) má môj spolužiak zo školy, novší a krajší model zas moja dobrá kamarátka. Obaja si auto veľmi obľúbili a keďže kamaráti mojich kamarátov sú aj moji kamaráti, zákonite, CR-Včku mám rada aj ja. Dnes po niekoľkých rokoch musí byť ešte lepšia.

Po nastúpení skonštatujem moje spokojné "sadnem, naštartujem, zaradím D a neriešim". Na Honde sa jazdí skvele. Jednoducho sa s ňou hneď zžijete a vôbec nemusíte riešiť príliš ostré brzdy, či príliš nízke otáčky. Ide to samo a prirodzene.

V testovaný týždeň ma čakala premiéra v TV Markíza v Teleráne. Predchádzali tomu chystačky a sťahovačky kulís, v tomto prípade kočíkov a plno doplnkov k nim. Honda to dala s prehľadom: bez problémov do seba napratala dva kočíky a jednu obrovskú ikea tašku. Za toto má u mňa jeden veľký červený bod.

Poviete si, načo je komu SUV do mesta ...? Hneď vám to vysvetlím. O 6:00 ráno prídete po komplet prebdenej noci s očami podopretými zápalkami k budove televízie a produkčná vás po telefóne naviguje na nesprávne rampy parkoviska. Ocitnete sa zrazu v slepej uličke, ale strašne sa ponáhľate do vysielania. Jediná možná cesta ku hlavnému vchodu vedie cez dva obrubníky a pekne upravenú trávu s kríčkami, tak si zagratulujete, že máte SUV.  Honda CR-V to dala, trávnik to tiež prežil. Jediný kto to nedal, bola SBS-kárka na vrátnici, ktorá ma pasovala za trávovraha a na chvíľu ma vychovávala ako školáčku.Veru aj školáci a škôlkari sa v Honde CR-V odvezú komfortne. Obe decká mali na zadných sedadlách dosť priestoru na nohy, tašky, či vrecká s telesnou výchovou. Len tie chystačky na odchod z domu v zime... Každá maminka menšieho dieťatka to pozná: ku kabelke musíte mať zbalenú aj prebaľovaciu tašku pre krpca. Na ramene ich tak zrazu máte dve. V zime cez ruku treba prehodiť navyše svoj kabát a kabáty detí a hajde do garáže. Tam takto pekne obťažkaná musím loviť z kabelky kľúč, aby som si mohla otvoriť auto! V roku 2018? Tak toto ma pekne rozčarovalo a zároveň pobavilo. Aha na paničku, aká je náročná! V každom prípade, bezkľúčový prístup do auta je pre maminky pre zachovanie zdravého rozumu MUST HAVE!

Toto však bola asi jediná vec, čo sa mi na CR-V nepáčila. Našťastie sa to dá rýchlo vyriešiť jednoduchým výberom vyššej výbavy. Čo ma na aute príjemne prekvapilo, bola funkcia vyparkovávania, keď cúvate do vozovky a senzory a kamera zaznamenajú blížiace sa auto skôr, ako ho máte možnosť zočiť vy. Hneď som sa pri cúvaní cítila istejšie.Honda dbá aj na našu pozornosť počas jazdy. Chvíľu mi trvalo, kým som došla na to, prečo sa mi na hlavnom displeji nezobrazuje nič, len hviezdna obloha. A ja by som tak rada vedela, ako sa volá tá pesnička, čo práve hrajú v rádiu... Stačí pred odjazdom potvrdiť tlačítko OK, že sa budete plne venovať jazde a nie rádiu, či iným radovánkam. To som neskôr ponechala dcére, ktorá je počas 10 minútovej jazdy schopná prepnúť rádio aj 50 krát.

Hondu môžem. Postará sa o vás, zdolá nevyspytateľné prekážky mestskej džungle a ešte vám aj odnesie veľký náklad. Pre rodiny s deťmi ideálna voľba. A rada na záver: nedajte sa vychovávať od SBS-károk!


Autor: Ela Grebečiová, Foto: iphone concept