INEOS GrenadierFL5Alfa samicas Dominikou
Úvod / Eventy / Akcie / Kopec Tour 2016 - Makov

Kopec Tour 2016 - Makov

Bolo to v roku 2009, kedy sa organizovala absolútna prvá, oficiálna akcia pod hlavičkou RoadLife. Dnes, symbolicky šťastných 7 rokov potom, sme sa rozhodli, že sa vrátime do minulosti. Na miesta, kde sme spálili prvé litre benzínu vo svojich prvých autách a kde sa zišli prví slovenskí petrolheadi, ktorých podivne vzrušovalo krútenie volantom.
 
Bolo to na Kysuciach, v drsnom svete. Vraj je to tak aj dnes a my sme veľmi zvedaví, či sa niečo zmenilo aj na cestách, po ktorých sme vtedy preháňali svoje hatchbacky. Hlavným bodom programu je prechod historicky prvou trasou, prvého roadtripu via RoadLife. Zastavíme sa na mieste, kde vyviera unikátny ropný prameň na Slovensku a najeme sa v dedine, kde mal Jánošík headquarter. 

Ideme rovnako ako sme šli vtedy – naslepo. Tentokrát sme neboli skontrolovať trasu a vyriešiť prípadné prekážky (padnuté stromy,skaly, či branný pretek na lazoch) ešte pred samotnou akciou. Vtedy sme nevedeli, čo treba, aby jazda prebehla hladko a nemali žiadne skúsenosti s organizáciou eventov. Proste sme sa vzali a šli, neriešiac možné problémy. A presne tak isto to spravíme aj dnes, v roku 2016. 

Pripravte, vlastne tešte sa preto, na možné prekvapenia a záludnosti kysuckého kraja, pretože my teraz schválne nevieme, čo nás po ceste čaká, kde a či vôbec budeme bývať a čo sa vlastne všetko môže stať.

Termín: 9.-10.7.2016, Miesto: Makov (Kysuce), Program: prejazd historicky prvou trasou, prvého oficiálneho eventu RoadLife
 
SOBOTA

Stretnutie: 8:00, Bratislava, posledná OMV na mestskom obchvate smer ZA, Odjazd: 8:30, Presun na miesto diania (cca 200km), Ubytovanie (stále nevieme kde), Obed (stále nevieme čo)

13:00 Hlavný program tvorí Trasa (zodpovednejší si vytlačia mapu, freelanceri idú naostro)
Bytča – Kolárovice – Makov – Bíla(CZ) – späť na Slovensko – Klokočov - Slezákovci – Škorňov Grúň(Vyšná Korňa) – Smažákovci – Korňa – Hlavice - Olešná – Staškov – Raková – Čadca – Krásno nad Kysucou – Zborov nad Bystricou – Klubina – Radôstka – Lutiše – TerchováJedlo v Jánošíkovej kolibe (Terchová)

Terchová – Horný Vadičov – Dolný Vadičov – Lopušné Pažite – Radoľa – Kysucké Nové Mesto – Žilina – Divinka – Svederník – Kotešová – Bytča

Celá trasa (mapa) - https://goo.gl/maps/duZpJNMgL3w 

19:00 alebo inokedy – večerné posedenie niekde pri niečom, analýza prejazdu a tie naše obľúbené dialógy o cestách, autách a ... motoristickej politike.NEDEĽA

Raňajky (nevieme odkedy ani dokedy a či?), Pozvoľný odchod domov po ľubovoľnej trase v ľubovoľnom čase

Podmienky účasti a ceny
Jednoducho príďte, pokiaľ sa s nami chcete vrátiť do minulosti, pozrieť sa ako to vyzeralo na začiatku a dobre si pojazdiť. Cena je irelevantná, pretože aj tak nevieme, či sa za niečo vôbec bude platiť. V prípade, že áno, tak to bude lacné, sú to predsa Kysuce. V prípade, že nie, vezmite si radšej spacáky alebo počítajte s návratom domov už v sobotu večer. Ale kto chce, nech napíše mail na makov@roadlife.sk s menom a počtom ľudí, ktorí chcú nocľah, možno sa to zíde.

Upozornenie!
Každý účastník podniká tento roadtrip na vlastné riziko a nesie zodpovednosť za svoj spôsob jazdy a konanie na cestách. Žiadame vás o rešpektovanie inštrukcií vedúceho vozidla a dodržiavanie zásad jazdy v kolóne (nepredbiehať), pre bezproblémový priebeh jazdy až do cieľa. Každý účastník akcie je oboznámený s tým, že je potrebné dodržiavať všetky dopravné predpisy a zachovávať potrebnú mieru opatrnosti. RoadLife nenesie zodpovednosť za prípadné škody spôsobené niektorým z účastníkov ani zodpovednosť za prípadné zranenia účastníkov.