INEOS GrenadierFL5Alfa samicas Dominikou
Úvod / Eventy / Akcie / Predvianočná ochutnávka vín so Subaru

Predvianočná ochutnávka vín so Subaru

Hodnotenia a plány. To je asi najbežnejšia súčasť koncoročného obdobia. Inak tomu nie je ani u SUBARU. Ako majiteľa STI ma o to viac potešila pozvánka, ktorá prišla do redakcie. Kým som nevidel miesto, čas a „dress code“, dúfal som, že práve toto vyhodnotenie nebude iba o číslach a „buržoáznych pôžitkoch“. Bolo.
 
Krátke zhrnutie roka, výborné jedlo spojené s prehliadkou vinárstva a ochutnávkou vín. Výborný program. Ale tak bežný, tuctový, že si to Japonec nezaslúži. Riešiť aktuálne podiely na trhu, očakávania a plány budúcnosti, to nechcem. Ešte raz, mám SUBARU, STI. Je iné, je zábavné, s obrovským potenciálom. Je to kus techniky pre potešenie tela aj duše. Tak to vidím ja. Tak to vidia skalní. A tam to asi aj končí.
  
Dámy a páni, keď chcete čítať ďalej, sadnite si. Podľa slov vedúcich predstaviteľov zastúpenia tejto značky na Slovensku, Subaru „musí“, či skôr chce a plánuje zmeniť image značky. Už to nebude ten dravec. Skončilo to, prečo túto značku tak veľa ľudí miluje. Skončil odveký boj rivalov, STI vs Evolution. Plánuje sa nový outfit.  „Allroundové“ auto pre modernú rodinu. Aj preto je počet predaných STIčiek v tomto roku mizivý, BRZ dokonca skončilo s výsledkom 0. Slovom NULA predaných kusov. Byť trošku citlivejší, mám slzy v očiach.


  
Do čerta. Ja to všetko chápem. Na to, aby sa mohlo pokračovať vo vývoji „športovej“ časti, musí sa predávať tá „bežná“ časť. Ale ozaj je potrebné zabudnúť na korene? Na to, čo Subaru robí Subaru? Spravili sa míľové kroky v technike, dizajne, spracovaní. V Japonsku sa stále vyrábajú výborné autá.  Netvrdím, že ktorýkoľvek model má potenciál masovo zaplaviť trh. Ale o predaj núdza nie je. Dodacie lehoty sú už aj tak celkom dlhé (sú však aj ďaleko dlhšie).
 
Ja Vás iba prosím, nezabudnite na nás, srdciarov. 

Autor: Peter Baran, Foto: Subaru Slovensko