Alfa samicaVW ID.4 GTX videoTínedžeriOpel Astra Sports Tourers DominikouRally KucherenkoBMW XM rozhovor
Úvod / Novinky / Ako si vybrať najlacnejšie PZP online, ktoré vám poskytne dostatočné krytie?

Ako si vybrať najlacnejšie PZP online, ktoré vám poskytne dostatočné krytie?

Každý, kto si kúpi auto, motorku alebo iné vozidlo, ktoré si vyžaduje registráciu, musí pre prípad zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla, uzavrieť povinné zmluvné poistenie. Ide o krytie, ktorým ste vy a hlavne vaše úspory, do určitej miery chránený. Problémom však je, že nie vždy vami správne zvolené krytie a poisťovňa, môže uhradiť plnú výšku vyčíslenej sumy.

Aby ste sa preto vyhli nechceným a nepríjemným scenárom s devastujúcimi následkami, máme pre vás niekoľko rád ako si zvoliť najlacnejšie PZP z pohodlia domu, ktoré vám zároveň v čase núdze poskytne to najväčšie krytie.

Existuje množstvo faktorov, ktoré treba pri hľadaní vhodného povinného zmluvného poistenia zohľadniť, aby boli spokojné všetky dotknuté strany. 

Dôležité detaily, ktoré majú vplyv na výslednú cenu PZP poistenia

Drahšie povinné zmluvné poistenie nemusí byť vždy pri výbere tá najlepšia cesta k maximálnej spokojnosti. Výslednú cenu krytia však ovplyvňuje a poisťovňa v ňom zohľadňuje množstvo faktorov, medzi ktoré najčastejšie patrí vaša nehodovosť, vek, prípadne to, či už klientom danej poisťovne ste.

Aj rozsah asistenčných služieb a pripoistení môže ovplyvniť výšku poistenia, pre vás je však dôležité, aby vami zvolené a pokiaľ možno najlacnejšie PZP poistenie, pokrylo čo najviac škody spôsobenej prevádzkou vášho motorového vozidla.

Zo zákona je stanovený limt poistného krytia z konkrétnej škodovej udalosti v minimálnej sume:
  • 5 240 000 EUR za škodu na zdraví a pri usmrtení bez ohľadu na počet zranených alebo usmrtených
  • 1 050 000 EUR za škodu vzniknutú poškodením, zničením alebo odcudzením alebo stratou veci a náhradu ušlého zisku bez ohľadu na počet poškodenýchAk je súčet nárokov viacerých poškodených vyšší ako limit poistného plnenia, poistné plnenie sa každému z poškodených pomerne znižuje

Veľmi často ovplyvňuje stanovenie výslednej sumy poistného krytia aj výkon vášho vozidla, vaše skúsenosti a to kde bývate. V prípade nehôd, ktoré spôsobil stret so zverou, zlý stav vozovky alebo živly, či vandalizmus, sa majiteľ vozidla musí poistiť pripoistením, ktoré môže výslednú cenu celkového krytia navýšiť.

Overte si, či vám poisťovňa vyplatí to, na čo máte nárok

Hovorí sa tomu rating poisťovne, na ktorý sa môžete v prípade škodovej udalosti spoľahnúť. Či už si vyberáte nové PZP online alebo osobne v pobočke, overte si aj to, či je vám poisťovňa schopná vyplatiť to, na čo máte nárok!?

Vo všeobecnosti je ale poistné krytie viacerých poisťovní v PZP rovnaké. Iné výhody za vyššiu cenu môžete získať ak cestujete s vozidlom aj mimo územia Slovenskej republiky, prípadne využívate na prepravu dodávku.

Rozhodujúce slovo na výber a výšku PZP, môže mať aj značka poisťovne alebo to ako rýchlo sa dokáže inštitúcia vyrovnať s likvidáciou poistných udalostí, za ktoré ste si priplatili.

Aj tá najnižšia cena poistenia, však môže poskytnúť maximálne krytie a disponovať dobrými asistenčnými službami ak si všetky informácie dobre zistíte, prípadne sa poradíte s odborníkom. Zaberie to samozrejme množstvo času, ale práve preto je tu online PZP kalkulačka, ktorá vám hľadanie najlepšieho PZP poistenia auta uľahčí.


Zdroj: Futurino