INEOS GrenadierFL5Alfa samicas Dominikou
Úvod / Novinky / Aktuality / VW Golf je majster zemegule

VW Golf je majster zemegule

Volkswagen Golf to zvládol už druhý krát. V roku 2009 ašpiroval na pozíciu majster sveta v súťaži World Car od the Year a uspel. Toho roku sa opäť zaradil medzi finalistov a na neuverenie, znovu získal najvyšší titul. 

Komisia zložená zo 66 novinárskych autorít zasadla a po rozsiahlych úvahách rozhodla. Kritériami boli samozrejme praktickosť, komfort a zábava za volantom. Ako najuniverzálnejšie, najvyužiteľnejšie a najlepšie auto im vyšiel práve Volkwagen Golf 7. generácie. Odhliadnuc od toho, že nad tým sedelo 66 novinárov, chceli by ste auto s prívlastkom "najuniverzálnejšie"?

New York, 28. 3. 2013 

Nový Golf pokračuje vo svojom víťaznom ťažení. Medzinárodná porota dnes udelila titul "World Car of the Year 2013" bestselleru z Wolfsburgu.

"My vo Volkswagene sme potešení, že Volkswagen Golf sa stal Svetovým autom roka. Získanie tejto ceny potvrdzuje, že nový Golf je a zostáva etalónom vo svojej kategórii aj v celosvetovom meradle. Toto vozidlo určuje štandardy, prinajmenšom čo sa týka efektivity a vplyvu na životné prostredie. A už čoskoro ho predstavíme vo verzii plug-in hybrid a ako 100%-ný elektromobil. " komentuje Prof. Martin Winterkorn, predseda predstavenstva Volkswagen AG.

Už viac ako 30 rokov je Golf súčasťou svetovej mobility, počas siedmych generácii zozbieral viaceré ocenenia. Samotná jury (66 motoristických novinárov z 23 krajín sveta) hodnotí: "Golf ma práve tú správnu veľkosť - je priestranný, praktický a komfortný. Ma svieži, progresívny dizajn, prichádza s novou generáciou motorov a navyše je tu impozantný zoznam doplnkovej výbavy a bezpečnostných systémov. Ak existuje nejaké auto pre každého, tak je to určite Golf."

Len pred 3 týždňami sa nový Golf stal i Európskym autom roka 2013RoadLife test Golf VII

Pre doplnenie celkového dojmu z automobilovej súťaže univerzálnosti uvádzame ostatných finalistov a podkategórie, ktoré označili najlepšie športové, dizajnové a zelené auto roka 2013.

Finalisti: VW Golf 7, Porsche Cayman/Boxter, Mercedes Benz A, Subaru BRZ/Toyota GT86, Audi A3, Land Rover/Range Rover, Mazda CX-5, Mazda 6, Peugeot 208 a Volvo V40.

Športovým autom roka sa stalo Porsche Cayman, na ktoré padali drzé pripomienky, že je lepšie ako legendárna 911. Najlepší dizajn získal Jaguar F-Type a tým najzelenším a proekologickým sa stala Tesla Model S.


Zdroj: Volkswagen
Úprava: Marek Varga