Prvá dámaEQVCaddykoľvek 5Kráľovná Rally KucherenkoHore bezRocknRollaCUPRA PortfolioAvantissimo!Raptor AirlinesE-lien
Úvod / Novinky / Aktuality / Nový Golf 8 - Poznáme slovenské ceny

Nový Golf 8 - Poznáme slovenské ceny

Nový Volkswagen Golf štartuje dnes v predpredaji aj na Slovensku, s cenou od 16.990 EUR s DPH, servisným balíkom na 5 rokov / 75 000 km, predĺženou zárukou na 5 rokov/100 000 km a úhradou registračného poplatku.

Už aj základná verzia má štandardne digitálny združený prístroj, prístup k online službám, LED reflektory, LED zadné skupinové svetlá, ako aj rozličné asistenčné systémy. Ako prvý model značky Volkswagen nový Golf využíva prostredníctvom komunikácie Car2X skupinovú inteligenciu vozidiel v premávke a v predstihu varuje pred nebezpečnými situáciami. 

Na začiatku predaja bude k dispozícii so štyrmi motormi, dvoma benzínovými TSI a dvoma naftovými TDI. Spotreba paliva je oproti predchodcovi pri niektorých motoroch nižšia až o 17 percent. 

Nový Golf má nové línie výbavy. Základ tvorí verzia bez označenia („Golf“). Nad ňou je línia „Life“, špičková línia má označenie „Style“. V roku 2020 pribudne aj športová línia „R-Line“. „Golf“ ako základná línia má vo výbave napríklad funkciu Car2X, asistent zachovania jazdného pruhu „Lane Assist“, asistenčný systém na monitorovanie premávky pred vozidlom „Front Assist“ (s funkciou núdzového brzdenia City Brake a rozoznávaním chodcov a cyklistov Pedestrian and Cyclist Recognition), digitálny združený prístroj Active Info Display s uhlopriečkou 26 cm, rádio „Composition“ s farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 21 cm a mobilnými online službami We Connect Plus predplatenými na 3 roky, rozhranie Bluetooth, multifunkčný volant, štartovanie tlačidlom „Keyless Go“, automatickú klimatizáciu „Air Care Climatronic“, ako aj LED reflektory a LED zadné skupinové svetlá. 

„Life“ má oproti základnej verzii navyše 16-palcové disky z ľahkej zliatiny, adaptívny tempomat ACC (do 210 km/h), parkovacie senzory vpredu a vzadu, bezdrôtové nabíjanie smartfónu, App-Connect na integráciu smartfónu, ambientné farebné osvetlenie interiéru, kožený multifunkčný volant a radiacu páku, ako aj rozličné funkčné a dekoračné prvky.

„Style“ ako najvyššia výbava má navyše oproti „Life“ napríklad asistent pre jazdu v dopravnej zápche, reflektory LED Plus s prisvetľovaním zákrut, automatickú 3-zónovú klimatizáciu „Air Care Climatronic“, ergonomické predné sedadlá ergoActive – u vodiča s elektrickým nastavovaním a pamäťou, 17-palcové disky z ľahkej zliatiny a ďalšie prvky.Ponuka príplatkového vybavenia pre nový Golf obsahuje napríklad adaptívne reflektory IQ. Light (LED Matrix), Head-up displej, navigačný systém „Discover Pro“ alebo prémiové audio Harman/Kardon.

V úvodnej fáze uvádzania na trh budú pre nový Golf na výber štyri štvorvalcové motory, dva benzínové TSI a dva naftové TDI.

Benzínový motor 1.5 TSI je k dispozícii v dvoch výkonových verziách a to 130 koní a 150 koní. Obidve sú pre zníženie spotreby vybavené vypínaním valcov pri čiastočnom zaťažení ACT a filtrom pevných častíc pre splnenie najprísnejších emisných noriem. 

Turbodiesel 2.0 TDI je na výber s výkonom 115 koní a 150 koní. Dvojnásobné vstrekovanie AdBlue (Twindosing) s dvoma katalyzátormi redukuje emisiu oxidov dusíka (NOx) o 80 percent. Motory 2.0 TDI majú oproti rovnako výkonným predchodcom spotrebu paliva zníženú až o 17 percent. Základný motor TDI a motory TSI sú štandardne vybavené novou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, výkonnejší motor TDI sa štandardne montuje so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

Od januára 2020 ponuku rozšíri mild-hybridný 1.5 eTSI s výkonom 150 koní, vybavený 48-voltovým štartovacím generátorom, pripojeným k motoru drážkovaným remeňom a 7-stupňovou prevodovkou DSG.  

Od marca 2020 bude nasledovať základný benzínový motor  trojvalec 1.0 TSI s výkonom 90 koní a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou, vyhradený pre základnú líniu vybavenia. Verzia motora 1.0 TSI s vyšším výkonom 110 koní a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou sa bude dať od marca kombinovať aj s líniou vybavenia „Life“. Neskôr v priebehu roka 2020 portfólio pohonných agregátov rozšíria ďalšie motory – plug-in hybrid alebo motor 1.5 TGI na stlačený zemný plyn CNG, rovnako aj tradičné športové verzie GTI, GTD a R.

Pri príležitosti uvedenia na trh poskytuje importér Porsche Slovakia na nový Golf bezplatne akciový balík All inclusive v hodnote až do 1400 EUR. Akciový balík zahŕňa servisný balík na 5 rokov/75 000 km, predĺženú záruku na 5 rokov/100 000 km a úhradu registračného poplatku.

Nový Golf už pred spustením predaja preukázal svoje kvality v oblasti bezpečnosti. Tento týždeň medzinárodné konzorcium Euro NCAP zverejnilo výsledky poslednej série testov v roku 2019, pri ktorých nový Golf exceloval a získal najvyššie hodnotenie 5 hviezdičiek. Napríklad v oblasti ochrany dospelých členov posádky dosiahol 95 percent možného maximálneho hodnotenia. Podobne pri ochrane detí dosiahol výsledok 89 percent. Golf bodoval aj svojim rozsiahly komplexom bezpečnostných a asistenčných systémov. 

Úplný slovenský cenník nájdete TU a naše prvé jazdné dojmy TU.

Zdroj: Volkswagen