Prvá dámaEQVCaddykoľvek 5EQA - Prvá jazdaKráľovná Octavia RSRally KucherenkoHore bezEvolúciaRocknRollaCUPRA PortfolioMercedes-Benz GLE CoupéAvantissimo!Shooting BrakePiaty elementAudi A6 PHEVRaptor AirlinesE-lien
Úvod / Novinky / CUPRA De Antonio Yachts D28 Formentor – Koncept na vode

CUPRA De Antonio Yachts D28 Formentor – Koncept na vode

CUPRA je viac ako automobilová značka, CUPRA je životný štýl ponúkajúci jedinečné zážitky, povedal šéf značky Wayne Griffiths. A po predstavení najnovšieho počinu musíme uznať, že to nie sú len marketingové reči. 

Spoločne s lodenicou De Antonio Yachts sídliacou v Barcelone predstavila CUPRA koncept člnu, ktorého dizajn je charakterizovaný jednoduchými líniami a farebným prevedením v petrolejovo-modrej farbe s medenými akcentami, teda prvkami známymi z automobilov CUPRA.

Čln inšpirovaný modelom CUPRA Formentor je dlhý takmer osem metrov (7,99 m) a vďaka zadnej platforme umožňujúcej pohodlný vstup do vody sa celková dĺžka natiahne o pol metra. Tvar trupu do V umožňuje dosahovať vysoké maximálne rýchlosti, ale aj pokojnú plavbu pri cestovných rýchlostiach. 

Vďaka výkonu 400 koní z bližšie nešpecifikovaného pohonu dosahuje čln maximálnu rýchlosť až 40 uzlov (74 km/h).  

D28 Formentor poskytuje na palube vďaka veľkorysej šírke a uporiadaniu „walk-around“ priestor až 10 osobám, vpredu aj vzadu sú sedacie elementy so stolíkmi. Predná sedacia skupina môže byť po zapustení stolíka transformovaná na ležadlovú úpravu, čím doplní vzadu umiestnenú trojicu ležadiel. V podpalubí nesmie chýbať ani plne vybavená kúpeľňa. Koncept D28 Formentor bude základom pre sériové člny limitovanej edćie D28, ktorá sa do predaja dostane ešte koncom tohto roka. 

Wayne Griffiths pri príležitosti predstavenia D28 zároveň potvrdil, že CUPRA pracuje na vysokovýkonnom hybride Formentor a v spolupráci s lodenicou De Antonio Yachts pracujú na hybridnom pohone pre novú jachtu, ktorá má byť predstavená v priebehu budúceho roka. Viac ako na jachtu sme však zvedavý na vysokovýkonný hybrid CUPRA Formentor.


Ak plánujete návštevu Barcelony, De Antonio Yachts D28 Formentor je vystavená v Marina Vela v barcelonskom prístave.

Autor: Miro Vilím, Zdroj: SEAT