INEOS GrenadierFL5Alfa samicas Dominikou
Úvod / Novinky / Ford Show 2013

Ford Show 2013

Zástupca značky Ford na Slovensku to v roku 2013 pochopil. Bude efektívnejšie, pokiaľ spraví vlastnú samostatnú show médiám, ktoré informáciu rozšíria, ako sa o mediálny priestor deliť a zapadnúť do davu, na čoraz menej efektívnom bratislavskom autosalóne. Vzal svoje hračky, prenajal kus Slovnaftu a skvelo navaril. 

BRATISLAVA, 27. marec 2013 - Uvádzanie nových modelov značky Ford naberá na obrátkach. Spoločnosť Summit Motors Slovakia, spol. s r.o., importér vozidiel Ford na Slovensku, predstavila médiám a dílerom na Ford Show 2013 pestrú ponuku noviniek ešte pred bratislavským autosalónom. 

Zástupcovia značky prezentovali rad nových osobných automobilov, úžitkových vozidiel a nových technológií. Bez povšimnutia nezostali ani medzinárodné ocenenia, ktoré značke priniesli vybrané modely a jedinečné technológie.

Nový, dynamický Ford Fiesta, bestseller modrého oválu a tiež bestseller medzi malými autami v Európe v roku 2012, je vyzbrojený výraznejším dizajnom a množstvom exkluzívnych technológií, vrátane osvedčeného motora 1,0 EcoBoost či unikátneho systému MyKey, ktorý umožňuje nastaviť obmedzenia mladým vodičom v záujme bezpečnosti.

Nový Ford Kuga, zástupca rastúceho segmentu SUV, prináša inteligentný pohon AWD (4x4), viac priestoru nielen v batožinovom priestore a efektívnejšie pohonné jednotky vrátane benzínovej verzie 1,6 EcoBoost. Množstvo užitočných technológií podčiarkuje titul najbezpečnejšieho auta v triede, vrátane 6 ocenení EuroNCAP Advanced.

Rad úžitkových vozidiel reprezentuje Transit Custom, Dodávka roka 2013, aj s jeho osobnou verziou Tourneo Custom. Dvojicu jednotonových dodávok doplňuje líder v triede, model Ranger, ovenčený titulom Pick-up roka 2013. Tieto viacúčelové úžitkové vozidlá prinášajú do segmentu novú výzvu v podobe piatich hviezd v testoch bezpečnosti EuroNCAP.Značka na show pripomenula aj ďalšie nedávne medzinárodné úspechy:

• Ford B-MAX: víťaz medzinárodnej ankety AutoBest 2013
• Ford 1,0 EcoBoost: Medzinárodný motor roka 2012
• Komunikačný systém SYNC s funkciou núdzového volania Emergency Assistance


Zdroj: Ford