INEOS GrenadierFL5Alfa samicas Dominikou
Úvod / Novinky / Hyundai bude striekať blato!

Hyundai bude striekať blato!

•Nový Hyundai i20 WRC odhalený v Ženeve predstavuje ďalší dôležitý krok v harmonograme budovania továrenského tímu
•Najnovšia verzia má vylepšenú aerodynamiku pre zlepšenie chladenia, modifikovanú kinematiku podvozka a zosilnený skelet karosérie
•Budovanie športovej centrály v Alzenau postupuje rýchlo a podľa plánu s dôrazom na personálne obsadenie najdôležitejších funkcií
•Súkromné testovanie i20 WRC sa začne neskôr počas roka v rozličných lokalitách Európy

Spoločnosť Hyundai Motorsport GmbH urobila ďalší významný krok vpred v rámci príprav na návrat do šampionátu majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach WRC (World Rally Championship) premiérou špeciálu Hyundai i20 WRC na ženevskom autosalóne.

Hyundai  sa pripravuje na svoju úvodnú sezónu majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship 2014 rokom súkromného testovania a ďalším vývojom modelu i20 WRC. Súťažný špeciál mal svetovú premiéru ešte na parížskom autosalóne v septembri minulého roka, no automobil predstavený v Ženeve má výrazne zmenenú karosériu a podvozok. Tieto modifikácie sú výsledkom spolupráce výskumného a vývojového centra Hyundai v meste Namyang, Kórea a nedávno založenej dcérskej spoločnosti Hyundai Motorsport GmbH v  Alzenau, Nemecko, ktorú vedie veterán WRC Michel Nandan.

Aktuálny Hyundai i20 WRC má pozoruhodný vzhľad vďaka modifikovanej karosérii a novej povrchovej úprave, ktorá kombinuje dynamický odtieň korporátnej modrej farby Hyundai s inovatívnou aplikáciou kórejského písma Hunminjeongeum.  Farebné riešenie spája vzrušenie a dynamiku WRC s kórejskou tradíciou značky Hyundai.

Za dva mesiace od nástupu do funkcie sa šéf tímu Michel Nandan sústredil na vybudovanie jadra tímu Hyundai WRC v novej športovej centrále v Alzenau. Do nového továrenského tímu angažoval kľúčových technických, logistických a športových špecialistov. Tím onedlho odštartuje intenzívny testovací program modelu i20 WRC aby ho pripravil na jeho debutovú sezónu. Šéf tímu Hyundai Motorsport Michel Nandan komentuje: “Sme stále v počiatočnej fáze nášho vzrušujúceho programu WRC, takže krivka vývoja automobilu a budovania tímu je strmá. Najnovšia verzia i20 WRC je koncentrovaná na aerodynamiku s cieľom zdokonalenia chladiacej sústavy motora. Nové zadné prítlačné krídlo a predný spojler dodávajú i20 WRC zmenený vonkajší vzhľad, no urobili sme vylepšenia aj pod karosériou modifikáciou kinematiky podvozka a zvýšením tuhosti skeletu aby sme mohli neskôr počas roka zahájiť  pevnejšie štruktúrovaný testovací program. Urobili sme veľa významných základných krokov tak pri vozidle ako aj v rámci nášho tímu v Alzenau."

"Vybudovať novú športovú centrálu od základu je ambiciózna a vďačná výzva. Začali sme proces personálneho obsadzovania, no už teraz máme niekoľko kľúčových ľudí, ktorí prinášajú cenné skúsenosti z motoristického športu a automobilových súťaží.  Rýchlo budujeme infraštruktúru tímu a tešíme sa, že všetko beží podľa časového harmonogramu.”

“Hyundai sa vrátil do majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach aby demonštroval svoje technické schopnosti na jednej z najnáročnejších športových scén. Našim ultimatívnym cieľom je víťazstvo, no vieme že mnoho konkurentov má pred nami náskok. Chceme využiť tento rok na položenie solídnych základov, ktoré mám pomôžu v rýchlo sa blížiacej sezóne 2014.” 


Zdroj: Hyundai