Prvá dámaEQVKráľovná Rally KucherenkoHore bezRocknRollaCUPRA PortfolioAvantissimo!Raptor AirlinesE-lien
Úvod / Novinky / Hyundai i30 N a Hyundai i30 Fastback N – Slovenské ceny príjemne prekvapili

Hyundai i30 N a Hyundai i30 Fastback N – Slovenské ceny príjemne prekvapili

Hyundai Slovensko k dnešnému dňu oficiálne zverejnil ceny ostrých modelov i30 N a Fastback N po facelifte. Nové slovenské ceny sú pre mňa príjemným prekvapením, základná cenníková cena modelu i30 N vzrástla len o 2.200,- EUR, čo po odrátaní aktuálneho bonusu 2.000,- EUR zároveň znamená, že zostala na rovnakej úrovni ako cenníková cena porovnateľného modelu pred modelovým omladením. Pri súčasnom vývoji cien nových automobilov je to zároveň jeden z dôvodov, prečo sa Hyundai i30 N môže aj za rok 2021 stať najpredávanejším ostrým kompaktom na slovenskom trhu.

Hyundai i30 N a Hyundai i30 Fastback N vstupujú na trh výlučne ako N Performance verzie, teda modely s výkonom 280 koní pri 6.000 otáčkach za minútu a silou 392 Nm dostupnou v rozsahu od 2.100 do 4.700 otáčok za minútu. Ide o logický krok, nakoľko základná verzia modelu s výkonom 250 koní sa v prvom polroku 2020 márne snažila zaujať, nepredala sa ani jedna.

Nárast výkonu o 5 koní a zvýšenie hodnoty krútiaceho momentu o 39 Nm zároveň posunuli dynamické parametre pod magickú šesťsekundovú hranicu. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h trvá novému modelu len 5,9 sekundy (o 0,2 sekundy menej ako v prípade predchodcu), maximálna rýchlosť zostala na hodnote 250 km/h.Hyundai i30 N so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou začína v cenníku po odrátaní vstupného dvojtisícového bonusu na sume 32.390,- EUR s DPH, štýlový i30 Fastback N začína na cene 33.190 EUR. Pri oboch karosárskych verziách je možné za príplatok 2.000 EUR objednať aj novú 8-stupňovú dvojspojkovú automatickú prevodovku, ktorá prináša možnosť ovládania páčkami pod volantom a tri nové funkcie N Performance: N Grin Shift (NGS), N Power Shift (NPS) a N Track Sense Shift (NTS).Nová automatická prevodovka rozširuje okruh potenciálnych zákazníkov, pretože hoci je výborná manuálna prevodovka prvou voľbou všetkých nadšencov, automat je z môjho pohľadu na každodenné používanie pohodlnejšou voľbou.  Novinkou sú okrem nárastu výkonu aj lepšie brzdy, predné kotúče majú priemer až 360 milimetrov, teda o 15 milimetrov viac ako predchodca a nové kované 19 palcové kolesá ušetria celkovo až 14,4 kilogramov (kus 3,6 kg), čo sa pozitívne prejaví nielen na dynamike, ale aj na celkovom komforte podvozka. Na odľahčených diskoch sú obuté vynikajúce športové pneumatiky Pirelli P Zero HN s rozmerom 235/35 R19 a na prednej náprave opäť pomáha s prenosom výkonu aj elektromechanický samosvorný diferenciál (eLSD).Facelift prináša do interiéru aj hodnotnejšie pôsobiace materiály, nový multimediálny systém s technológiou BlueLink a 10,25 palcovou uhlopriečkou a predovšetkým nové manuálne nastaviteľné športové N sedadlá s integrovanými opierkami hlavy a poťahom v kombinácii kože a alcantary (N Seat Pack). Okrem výrazného bočného vedenia sa nové sedadlá podieľajú aj na úspore hmotnosti 2,2 kg, každé sedadlo váži o 1,1 kg menej ako elektricky nastaviteľné sedadlá ponúkané v základe. Príplatok za N Seat Pack je veľmi priaznivých 500,- EUR.Bohatá základná výbava N Performance obsahuje všetky komfortné prvky a k príplatkovým prvkom patrí okrem sedadiel len panoramatické strešné okno (1.200,- EUR) a metalický lak karosérie (500,- EUR). Fanúšikov Hyundai N určite potešia obľúbené a pre N-modely doslova charakteristické laky Performance Blue a Shadow Grey, ktoré sú k dispozícii za zvýhodnenú cenu (300,- EUR). V cenách je zahrnutá aj 5 ročná záruka bez obmedzenia nájazdu kilometrov, 5 ročné asistenčné služby a balík zvýhodnených servisných prehliadok na 5 rokov. Úplný cenník a podmienky pre uplatnenie bonusu nájdete na stránkach importéra www.hyundai.sk na tomto aktívnom linku

Autor: Miro Vilím, Zdroj: Hyundai Slovensko