VIDEOVW ID.4 GTX videoTínedžeriOpel Astra Sports Tourers DominikouRally KucherenkoBMW XM rozhovor
Úvod / Novinky / Mercedes EQB - Druhý plneelektrický kompakt sa už predáva!

Mercedes EQB - Druhý plneelektrický kompakt sa už predáva!

Odteraz, ale že okamžite, si možno Mercedes EQB objednať za cenu od 59.526€ s DPH..Pokiaľ sa vám to zdá veľa a ťukáte si na čelo, že kto by dal za auto toľké peniaze, prehodnoťte, či je váš zdroj príjmu vyhovujúci vašim skutočným potrebám. Že nie? Zmeňte to! 


EQB je druhý plneelektrický zástupca v kompaktnej triede značky Mercedes EQ  a po “A”-čku ponúka až 7 miest na sedenie, pokiaľ sa tak rozvetvená rodina rozhodne. Štandardne je to 5 miestny kompakt s vcelku militantne pôsobiacim dizajnom. Nie, že by sa mi nepáčil, ale vidieť z toho vystupovať nejakú akčnú maminu s 5 deťmi, asi zrazím opätky a zaradím sa.


EQB 300 4MATIC a 350 4MATIC budú štartovať predaje a pokým silnejšia 350 ponúkne 292 koní a kombi spotrebu elektriny 19,4-18,1 kWh/100 km za 62.292€, iní si spokojne krochnú i s výkonom 228 koní s identickou spotrebou elektriny. Nuž, zvážte, čo je viac?!  Pre EQB je v cene auta na celý jeden rok zahrnutá služba Mercedes me Charge, ktorá pre majiteľov EQ ponúka prístup k sieti 600.000 (!) nabíjacích miest a zároveň profitujú z integrovanej funkcie platby s jednoduchým vyúčtovaním.


Edition 1 pre EQB bude! Obmedzene! Na určitý čas po uvedení na trh, teda odteraz. Zdroje žiaľ neuvádzajú dokedy. Navrhujem si preto termín “obmedzene”, zadefinovať podľa seba. Edition 1 zahrnie exteriérové prvky balíka Night s AMG stylingom. 20”medeno lakované športové disky, nevská sivá s modrou CYBER CUT v interiéri je kombinácia pomenovaná ako top prvok, špirálovité ozdoby, strieborné, chrómové dýzy vzduchu s farebnými prstencami a mnoho iných detailov, o ktorých by sa dali písať supernudné riadky. Pozrite na fotku k článku, mám rád interiér nových Mercedesov, ale v tejto farbe a intenzite to vyzerá, ako keď sa po fľaši Jägra zobudíš na futbalovom ihrisku.
A na záver jedno “na želanie”. Skôr ako popíšem, čo si to v rámci EQB želať môžete, pozastavím sa nad informáciou, že vyjadrenie elektrického umenia je v podaní Mercedesu ružovozlaté. Hmm … Dobre, to stačí, prejdime s poznaním, že línia Electric Art je na želanie a je typická pre modely EQ. Ružovozlaté akcenty budú po celom interiéri a som zvedavý, či sa dostanú aj von. 18” disky pre túto verziu sľubujú dvojfarebné lakovanie - budú to tie dve moderné z elektrického umenia?


Mercedes EQB - vybral by som 350-ku, pretože má krútiaci moment 520 Nm (390 Nm slabšej verzie je v poriadku, ale 520 je VIAC!). Vybral by som si všetky možné podporné elektronické asistenty, pretože Mercedes to s ich naladením vie - takmer nikdy neotravujú, takmer vždy dokonalo predvídajú a zasahujú. A vybral by som si Prvotriedny balík, pretože je zameraný na komfort a ten k Mercedesu jednoducho patrí - ten životný komfort!Autor: Marek Varga, Foto: Mercedes