.s DominikouKlikni ÁNO pre video!TínedžeriOpel Astra Sports TourerEnyaq iV finalista 2022Rally KucherenkoRaptor Airlines
Úvod / Novinky / Červená pilulka G pre alternatívny svet?

Červená pilulka G pre alternatívny svet?

Silu farebnosti piluliek alebo iných farmaceutických dobrôt by som za žiadnych okolností nepodceňoval. Mnohí s nimi denne žijeme, iní ich principiálne odmietame. Zrejme záleží na tom, akú moc a silu im, vďaka autoritám, prípadne osobnému priekumu, vzdelaniu a rozvoju pripisujeme. Alebo aká miera strachu, či zvedavosti nám objíma myseľ a čo vo výsledku ovplyvní finálne rozhodnutie? 


Keanu Reeves aka Neo si v prvej časti časti legendárneho Matrixu vybral pilulku červenú, pre pravdu a spravodlivú, i keď tvrdú realitu. V ostatných dňoch, v najnovšej časti série s názvom Matrix Resurrections sa liek proti ilúzii objavil opäť, tentokrát s kinder prekvapením vo vnútri, s offroadovou ikonou - Mercedes-Benz G550. Film som ešte nevidel, takže čerpám iba z tlačových zdrojov, ale podľa fotografií to vyzerá na viacero variantov scenára: 1. Neo narástol a zjedol červenú so skutočným autom vo vnútri, herci kopulovali s Avatarmi / 2. G550 v zajatí červenej tobolky má vyzerať hrozivo / 3. variant mi osvetlí až zhliadnutie filmu!


Matrix Resurrections oslávil svoju premiériu v kalifornskom San Francisku 18.12.2021 a opät vracia divákov do akcií medzi každodenným svetom simulovaného Matrixu a skutočnosťou, ktorá existuje v pozadí všetkého toho pekného. Neo si klasicky musí opäť vybrať, či bude jazdiť na namachrovanom G alebo dá prednosť domácej farmárskej produkcii, … ehm, ospravedlňujem sa, toto je z iného sveta. Znovu - nestarnúci Keanu opäť volí medzi realitou vytvorenou niekým iným alebo skutočným svetom surového poznania, v ktorom bojuje s vládou strojov. 


Nové G-čko sa objavilo prostredníctvom inštalácie impozantnej červenej pilulky vedľa historického filmového paláca. Bola asi 12 metrov dlhá, štyri metre široká a 3,5 metra vysoká. V nej sa predstavil výkonný Mercedes-AMG G 63 v selenitovo sivej farbe. G550 (pre americký trh) si rovnako zahral v akčnej scéne rýchlej naháňačky, kde osvietení rebeli pripravujú, pre Nea a stále sexi Trinity, útekovú cestu z Matrixu. 
Trieda G a červená pilulka sa podľa marketingu Mercedesu pekne dopĺňajú. Obe predstavujú úník z rutiny, slobodu, individualitu a sebaurčenie. A ja si dovolím vcelku súhlasiť, s jedným doplnením, ktoré sa nevzťahuje iba na samotné G. Môcť byť slobodný a naozaj si určiť kadiaľ povedie naša cesta životom, je neľahké a nutné “na to mať”! Podobne ako na Mercedes-Benz. 


“Sme radi, že môžeme podporiť Warner Bros. Pictures celosvetovým uvedením filmu 'The Matrix Resurrections do kín mimoriadnou a pútavou inštaláciou,“ hovorí Dr. Emmerich Schiller, generálny riaditeľ Mercedes-Benz G GmbH a vedúci produktového oddelenia terénnych vozidiel spoločnosti Mercedes-Benz AG. „Sponzorstvo je ústrednou súčasťou našich aktivít Branded Entertainment. Mercedes-Benz má dlhoročnú tradíciu ako vyhľadávaný partner filmového priemyslu na národnej i medzinárodnej úrovni. So spoločnosťou Warner Bros máme úzke partnerstvo už približne 20 rokov, pretože prostredníctvom filmu umožňuje implementovať komunikáciu značky a produktu vysoko emocionálnym spôsobom.“


O „The Matrix Resurrections“

Warner Bros. Pictures uvádza, v spolupráci s Village Roadshow Pictures a v spolupráci s Venus Castina Productions, film „The Matrix Resurrections“. Celosvetovú distribúciu zabezpečuje Warner Bros. Pictures. Film odštartoval v kinách v Nemecku 23. decembra 2021 a v USA 22. decembra 2021.


Za mňa, pokiaľ Mercedes G predstavuje červenú pilulku, teda vstup do skutočnej reality plnej slobodných rozhodnutí, beriem! A rovnako prijímam riziko, že predstavované skutočno, môže byť iba alternatívne. Nikto nám totiž na 100% nepotvrdí, že či už si vyberieme červenú, modrú, pokojne selenitovo sivú pilulku, bude naše rozhodnutie vyhovujúce. Prajem všetkým, aby tie ich rozhodnutia vždy smerovali k nesimulovanému šťastiu. Autor: Marek Varga, Foto: Mercedes-Benz