Prvá dámaEQVCaddykoľvek 5EQA - Prvá jazdaKráľovná Octavia RSRally KucherenkoHore bezEvolúciaRocknRollaCUPRA PortfolioMercedes-Benz GLE CoupéAvantissimo!Shooting BrakePiaty elementAudi A6 PHEVRaptor AirlinesE-lien
Úvod / Novinky / Mooncity e-mobility store v Auparku Bratislava

Mooncity e-mobility store v Auparku Bratislava

Spoločnosti Porsche Slovakia a Porsche Inter Auto Slovakia, ako oficiálni importéri viacerých značiek koncernu VW AG na Slovensku, pripravili v spolupráci s partnermi ZSE Drive a spoločnosťou Volkswagen Finančné služby v nákupnom centre Aupark v Bratislave projekt s názvom Mooncity e-mobility store. Podobný projekt sa už s úspechom realizuje v Rakúsku, konkrétne vo Viedni a v Salzburgu. Motto projektu znie: „E-mobilita je tu a teraz!”

Cieľom podujatia je v období 6 mesiacov, od 6.5.2021 do 6.11.2021 aktívne propagovať elektromobilitu predstavením sériovo vyrábaných modelov koncernu Volkswagen, ktoré sú na Slovensku dostupné v predaji, vrátane predstavenia možností nabíjania v domácnostiach, vo firmách a na verejných nabíjacích staniciach. 

Na projekte sa podieľajú značky VolkswagenAudi a Porsche, ktoré v expozícii vystavia štyri svoje modely a počas trvania výstavy ich budú postupne obmieňať. 

Za Volkswagen to budú ID.3 a ID.4, vrátane najnovšej športovej verzie ID.4 GTX s pohonom všetkých kolies. Značka Audi vystaví modely e-tron Sportbacke-tron GT a najnovší Q4 e-tron

Záujemcovia si budú môcť po predchádzajúcej registrácii niektoré z uvedených vozidiel aj prakticky vyskúšať v rámci plánovaných testovacích jázd

Do statickej expozície prispeje aj značka Porsche modelmi Taycan a  Taycan Cross Turismo.Návštevníci nájdu v Mooncity e-mobility store aj vystavené vybrané produkty “Lifestyle“ zúčastnených značiek, vrátane vozidiel mestskej elektrickej mikromobility, ako aj špecifické príslušenstvo pre elektromobily.   

                      

Vďaka spolupracujúcim partnerom ZSE Drive (spoločnosť Západoslovenská energetika, a.s.) a Volkswagen Finančné služby sa záujemcovia dozvedia aj praktické informácie, podrobnosti o inštalácii nabíjacích zariadení a možnostiach financovania elektrických vozidiel. Osobitným prvkom bude informačný panel s interaktívnymi funkciami prostredníctvom QR-kódov, ktorý vedie záujemcov cez všetky otázky týkajúce sa elektromobility – od výberu vozidla, cez alternatívy nabíjania a prepočty nákladov až po možnosti využívania zelenej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. V rámci sprievodných podujatí sa uskutoční napríklad oficiálne uvedenie modelu Volkswagen ID.4 na slovenský trh, ako aj rozličné workshopy súvisiace s témou elektrickej mobility. Pre najmenších návštevníkov bude pripravený detský kútik.Expozícia Mooncity e-mobility store  bude umiestnená v predajnom priestore s rozlohou 410 m2 na prízemí v centrálnej zóne nákupného centra Aupark. Toto miesto nebolo zvolené náhodou, v nákupnom centre Aupark Bratislava funguje najväčší nabíjací HUB pre elektromobily v Bratislave. V rámci nabíjacieho ZSE Drive HUBu sa dajú elektromobily ultra rýchlo nabíjať jednosmerným prúdom s výkonom až do 350 kW, pričom ďalšie 4 parkovacie boxy umožňujú nabíjanie vozidiel striedavým prúdom s nabíjacím výkonom 22 kW prostredníctvom wallboxov ZSE Drive. Výstava Mooncity e-mobility store bude otvorená denne od 10. do 21. hodiny, 7 dní v týždni, rovnako ako ostatné obchodné prevádzky centra Aupark. Ďalšie informácie nájdete na stránke https://www.emobilitystore.sk/.

Mooncity e-mobility store predstavuje skvelý koncept, ktorý prináša elektromobilitu medzi ľudí tak, aby mali možnosť zistiť, či aj pre nich dozrel čas pre elektrické auto. Mooncity predstavuje nielen autá značiek Audi, Porsche a Volkswagen, ale aj riešenia súvisiace s nabíjaním a prevádzkou a financovaním elektromobilov. Predajňa značkového oblečenia a doplnkov poteší aj tých fanúšikov značiek, ktorí zatiaľ o kúpe elektrického auta neuvažujú a je príjemným rozšírením ponuky automobiliek prezentovaných v klasických showroomoch. Návštevu rozhodne odporúčame!   

Zdroj: Porsche Slovakia, Komentár: Miro Vilím