.s DominikouKlikni ÁNO pre video!TínedžeriOpel Astra Sports TourerEnyaq iV finalista 2022Rally KucherenkoRaptor Airlines
Úvod / Novinky / Pre jednostopých staviteľov - LEGO Technic BMW M 1000 RR

Pre jednostopých staviteľov - LEGO Technic BMW M 1000 RR

Mám rád LEGO. Pre jeho jednoduchosť. A pre slobodu rozhodnutí, ktorých milióny variácií poskytuje. Iste, vždy je tam striktný návod, ktorá kocočka, ktorý dielik kam patrí, ale žiadny detský architekt nie je nútený ho dodržať. My sme však dospelí, ja teda som a pokiaľ kupujem LEGO za  niekoľko stoviek EUR, samozrejme, že chcem, aby to vyzeralo tak ako na obrázku. Pretože za tie prachy mám strach, aby som náhodou nepostavil niečo lepšie! Čím to je, že deti sa kreatívy neboja?


Mimo to, aby som nebodaj niekomu nespôsobil LEGO frustráciu, i návody majú svoj zmysel a poskladať takýto druh stavebnice, býva výzvou aj pre skúsených legoloperov.


BMW Motorrad a LEGO Group si raz sadli na kus koláča a vymysleli špecialitku na dvoch kolieskach, zloženú z 1920 jednotlivých dielov. V mierke 1:5 vytvorili nový, 45,5 cm veľký model Technic BMW M 1000 RR a verím, že zanieteným staviteľom, možno i samotným motorkárom, spôsobili starosti, s výberom vhodného miesta na prezentáciu hotového diela - na poličke, vedľa televízora, v garáži, v kúpeľni …? 


BMW M 1000 RR vo svojej skutočnej veľkosti už existuje a pokiaľ chcete stíhať sezónu 2022, hoďte do čítačky trochu bankoviek tak, aby vám vyčlenila 33.300€. Za 212 koní pri 14.500 ot. za minútu a mnoho ďalších superšportových vlastností vytvárajúcich niektorým jedincom bezbrehú lásku k BMW, je to dobrá dohoda.
Paralelne s čakaním na dodanie mašiny, môžete od 1. januára 2022 začať svoj nový bike skladať i z lega a nechať sa uniesť detailami, ktoré tamtí ľudia dokážu prepracovať k dokonalosti. Trojstupňová prevodovka, prevrátená predná vidlica, zadná kyvná vidlica s odpružením, prístrojová doska s tromi rôznymi možnosťami zobrazenia a hnacia reťaz v zlatej farbe sú krásnymi a funkčnými detailami, ktoré efektne doplní stojan do paddocku a informačná tabuľa do boxov.


Ralf Rodepeter, vedúci oddelenia Marketing and Product Management v BMW Motorrad: „Keď vedenie BMW Motorrad predstavilo motocykel BMW M 1000 RR, svoj prvý model M na dvoch kolesách, každý vedel, že to bude niečo výnimočné. Rovnakým spôsobom si tím LEGO Technic uvedomil, že musia prísť s niečím nevídaným, aby vzdali hold M RR. Výsledkom je motocykel a technická stavebnica, pričom každý z týchto produktov predstavuje špičku vo svojom odbore.“


Samuel Tacchi, dizajnér v LEGO Group: „Dostať sa pod kožu modelu takého významného pre BMW Motorrad, bolo zábavné. Existuje dôvod, prečo motocyklová komunita tieto krásne skonštruované stroje tak veľmi miluje a sme si istí, že naša verzia LEGO Technic bude podobným víťazom ako jej skutočný menovec.“Stavebnica LEGO Technic BMW M 1000 RR bude od 1. januára 2022 dostupná exkluzívne v predajniach LEGO a v e-shope na webe, u ostatných predajcov od 1. marca 2022.Auto: Marek Varga, Foto: BMW Motorrad