.s DominikouKlikni ÁNO pre video!TínedžeriOpel Astra Sports TourerEnyaq iV finalista 2022Rally KucherenkoRaptor Airlines
Úvod / Novinky / Renault Megane E-TECH má svoju sumu v cenníku

Renault Megane E-TECH má svoju sumu v cenníku

Ešte vo mne rezonujú zážitky z Megane RS Trophy, ktorý som označil za kráľa ostrých hatchbackov, jednoducho preto, že je to tak! A dnes, otvoriac cenník nových Megane od francúzskej madame Renó na mňa vykúka nový, elektrický kráľ? A môže sa vôbec stať plne elektrické auto vládcom segmentu z pohľadu radosti z jazdy? 


Renault Megane RS Trophy je kráľ, stojím si za tým a pri stretnutí s ním, pokojne opäť dodržím protokol. Informácia, že Megane E-TECH má už svoje číslo v cenníku mala mať vianočný podtón a vcelku súhlasím s tým, že sme ho dostali ako predčasný darček pod stromček. Popravde, nevtisol mi slzy do očí, ale prijímam to ako zaujímavú správu pre zelený svet, ktorý si v ríši motorizmu, čudesne vytvára nový životný priestor. 


Renault Megane E-TECH sa stáva súčasťou ekosytému a ako nový člen elektrického sveta ticha, prináša najnovší softvér a optimalizovanú konektivitu, ktorá zákazníkov vyvezie na motoristický orbit digitálnych zážitkov.


Equilibre, techno a iconic. Tri druhy výbav pre 2 výkonové verzie - batérie. Základ vo výbave obsahujúcej písmo “q” bude za 34.000€ s kapacitou batériu 40 kW a dojazdom 300 km. Ďalší plne elektrický Renault bude dostupný i s kapacitou batérie 60 kW a dojazdom, dovolenkových 450 km. Cena za viac batérie pri základne výbave s “q” začína na 38.800€, vo verzii techno od 41.800€ a v tej ikonickej od 44.800€. Osobne mi veľmi chýba výbava Fox - Megane Fox by som si s láskou nabíjal i vo vlastnej garáži hneď vedľa obľúbeného transformera.
Renault Megane E-TECH určite nebude zlým transformerom, ehm, prepáčte, mysľou som zostal v garáži, … zlým autom a ako je už dnes prakticky potvrdené, bude jazdiť hladko, ticho, dynamicky a okamžite. E-TECH pokryje všetky potreby užívateľa pri jazde mestom a kto si priplatí, zájde i trochu za tabuľu. A pokiaľ mu francúzi ponechajú voľačo zo skutočného jazdeckého auta, bude to celé celkom príjemné vozenie.


Hodnotenie, či je výkon optimálny a cena adekvátna prenechám šéfom domácich alebo firemných rozpočtov. Každý búdúci majiteľ bude zrejme najskôr rátať, potom hľadieť na sexi krivky a na konci ho možno presvedčí ponuka 5 alebo 8 ročnej záruky (alebo 160.000 km) na batériu. Hold, nový elektrický cvrlikant je na trhu, odložte januárovú výplatu, predaj sa začína od februára 2022. Zzz …Autor: Marek Varga, Foto: Renault a Megane