.s DominikouKlikni ÁNO pre video!TínedžeriOpel Astra Sports TourerEnyaq iV finalista 2022Rally KucherenkoRaptor Airlines
Úvod / Novinky / Škoda ENYAQ iV a európske Auto roka 2022?

Škoda ENYAQ iV a európske Auto roka 2022?

9 časopisov, od roku 1963, 65 noviniek, za ostatných 12 mesiacov, 7 finalistov, 61 novinárov z 23 krajín a … jedna Monika Hilmerová! Toľko k vetve aplikovanej matematiky a toľko na úvod k úspešnému elektrickému SUV od Škody.


Popravde, Enyaq by som si vybral viac vďaka peknej Monike, ktorá dnes s divákom flirtuje v reklamnej kampani ako kvôli hore čísiel, ktoré súvisia s jeho nomináciou do súťaže európske Auto Roka 2022, ale nezazlievam mu ani toto, možné ohodnotenie. Keď už kvôli tomu bude vstávať 61 novinárov z 23 rôznych krajín - už len ten časový posun a tak …


Enyaq si dnes môžete objednať so zlatým volantom! Pochopiteľne nie doslova, ale s cenou Zlatý volant 2021, ktorú získal v rovnomennej ankete. Na druhú stranu, ako tip pre verziu Laurin&Klement? Idú predsa Vianoce, mnohé sa leskne až blyští, možno by to v rámci zlatého štandardu nebola zrovna zlá investícia!


Pokiaľ už nie skutočný zlatý volant, tak aspoň “zlaté” baterky. Tie to potiahnu cez 520 kilometrov, čo je vzdialenosť, ktorá môže niesť označenie republiková. Nech už len preto, že vás Enyaq odvezie zo západu na východ cez celé Slovensko (alternatíva z východu na západ nebola odmeraná, ale predpokladá sa rovnaká vzdialenosť). Pokiaľ by som vyberal ja osobne, tak 220 kW a štvorkolka, pretože ak ma to už hravo odvezie z Bratislavy do Tatier na jedny volty (parafráza výrazu “na jednu nádrž”), tak nech sa aj voľakam vyštveráme a na diaľnici potrápime nejaký namachrovaný diesel.
Vždy ma zaujímalo, prečo sa všetky tieto súťaže vyhlasujú na začiatku roka, ktorý majú v titule? Osobne by mi prišlo logické vyhlasovať víťaza za rok uplynulý, aby si to akože zaslúžil. Technicky je to samozrejme jedno, držiteľ titulu Auto Roka 2022 bude vyhlásený vo februári v Ženeve a ako to býva zvykom u dievčat v Miss, ponesie korunu po celý nasledujúci rok. Nuž Škoda fans, potom ako sa vytrestáte vianočným obžerstvom 2021, nezabudnite držať päste aj tej, nebyť Mečiara, našej automobilke. Ja a Monika určite budeme!


Autor: Marek Varga, foto: Škoda