.s DominikouKlikni ÁNO pre video!TínedžeriOpel Astra Sports TourerEnyaq iV finalista 2022Rally KucherenkoRaptor Airlines
Úvod / Novinky / Tip na darček pod veľký strom alebo kúpa auta 2022 - Alpine

Tip na darček pod veľký strom alebo kúpa auta 2022 - Alpine

18 automotive osobností, 9 mužov a 9 žien 31.10.2021 ukončili rokovačku, z ktorej vyšlo mnoho, slovom 4 ocenenia pre značku a auto, ktoré osobne volím ako sen na rok 2022 a píšem dnes Santovi, Ježiškovi i Dedovi Mrázovi (nech neurazím žiadnu entitu a štatisticky zvýšim šance), aby mi pod stromček odparkoval nové modré, prijmem i červené, šedé alebo žiarivé … autíčko od Alpine!


Tých 18 ľudí boli síce Francúzi, čo by mohlo viesť ku konfliktu záujmov, ale na druhej strane, už len pri pohľade na A110 som ochotný uveriť, že to auto si naozaj zaslúži hlasy verejnosti a tak i jedno z ocenení za limitovanú, 300 kusovú verziu Alpine A110 Légende GT 2021. Nejaká bohatá pani, ktorá potrebuje postrážiť?


GRAND PRIX DE L’ACF – 1. miesto

Alpine A110 Légende GT 2021 získal 257 904 hlasov a bol zvolený za Auto roka 2021 so ziskom 15,6 % hlasov. 300 kusov, za 71.600€. 292 koní, maximálka 250 km/h a 4,4 s na stovku. Limitovaná séria 2021 A110 Légende GT stelesňuje intenzívnejšie a sofistikovanejšie vozidlo než kedykoľvek predtým. Reinterpretuje kódy kupé GT s motorom A110S s výkonom 292 k pre bezprecedentnú kombináciu komfortu a výkonu.
CENA REKLAMA ROKA – 1. miesto

Celkom chytľavá, ale neskromne a neodborne poznamenám, že poznám automobilovú reklamu, ktorá mi vyvrásnila väčšie zimomriavky. Ale inak milé. Porota odmeňuje Alpine cenou za reklamu roka za jej prvú reklamu « Prendre un virage ». Film zobrazuje priamu metaforu monotónneho každodenného života, kde chýba vzrušenie. 


Kým ... Alpine A110 vyskočí a rýchlo sa uvoľní z rovinky do zákruty. Tento obrat je symbolom slobody, rozhodnutia a vzrušujúcejšieho a autentickejšieho života. Je to príbeh o výbere ozajstného života pred nudnou rutinou. Toto je príbeh každého nášho klienta. Inak mohol by to byť aj príbeh každého Slováka, narážam na ten symbol slobody a rutinu. Ale to len tak na okraj odseku.Cena za dizajn – 3. miesto

Mimoriadne limitovaný (4 kusy) a žiarivý Alpine A110 x Felipe Pantone, ktorý je výsledkom spolupráce medzi Alpine a hispánsko-argentínskym umelcom Felipem Pantone, je ocenený porotou ako najobľúbenejšie vozidlo. Originálne umelecké vpzidlo, ktoré čerpá inšpiráciu z ikonického A110. Jeho ultra dynamiku vizuálne dokresľujú gradácie farieb a grafických tvarov aplikovaných na čierne telo. Tento dizajn na mieru vzdáva hold značke a bohatstvu jej histórie, ale aj dizajnu vozidla „made in France“.
Špeciálna cena poroty – odhalenie roka – 2. miesto

Pre Veľkú cenu Francúzska 2021 sa spojili tím Alpine F1 Team a Inštitút mozgu v oblasti technologických a medicínskych inovácií. Ich spoločné výskumy majú za cieľ analyzovať prostredníctvom kognitívnej neurovedy rozhodovanie a ľudskú výkonnosť, ktoré sú súčasťou neúnavného hľadania výkonu vo Formule 1. Týmto výskumom a znalosťou v službách výkonu a zdravia porota ocenila 2. miestom Špeciálnej ceny poroty.Autor: Marek Varga, Zdroj: Renault